Styginių kvartetas AKILONE (Prancūzija) ir JULIJA ANDERSSON (altas, Lietuva)
XII tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio Vilniuje koncertas
A T L I K Ė J O S:
„AKILONE“ styginių kvartetas (Prancūzija)
Magdalena Geka (I smuikas)
Elise De-Bendelac (II smuikas)
Karolis Rudokas (altas)
Lucie Mercat (violončelė)
JULIJA ANDERSSON (altas, Lietuva)
P R O G R A M A:
C. Debussy – Styginių kvartetas g-moll, op. 10
M. K. Čiurlionis – Styginių kvartetas Nr. 1
A. Dvořák – Styginių kvintetas Nr. 3, op. 97
Aukščiausio lygio profesionalumas, neįkyrus jausmingumas ir prancūzišku poetiškumu užburiantis muzikos atlikimas – taip pasaulio spauda apibūdina sąlyginai jauną, tačiau jau ne vieną prestižinį konkursą laimėjusį ir kritikų pagarbą pelniusį „Akilone“ kvartetą, Tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio klausytojams atvežantį išskirtinę romantinę programą.
Šis ansamblis, anot pačių jo dalyvių – tai muzikinio ir žmogiškojo nuotykio, prasidėjusio 2011 m. Paryžiuje, vaisius. Savo žiniomis ir ypatingu dėmesiu nuo pat pradžių šį kvartetą apdovanojo tokios kamerinės muzikos legendos, kaip Hatto Beyerle, Vladimiras Mendelssohnas, o šiuo metu – ir vienas žymiausių profesionalų bei šiuolaikinės klasikinės muzikos ekspertų Patrickas Jüdtas. Ypatingai talentingos ir motyvuotos muzikės 2016 m. laimėjo pirmąjį Didįjį prizą ir ProQuartet prizą 8-ajame Bordo tarptautiniame styginių kvartetų festivalyje, pelnė tarptautinį pripažinimą ir nuolat koncertuoja didžiausiose Prancūzijos bei užsienio koncertų salėse, tarp kurių – Londono „Wigmore Hall“, Paryžiaus filharmonija, Amsterdamo Muziekgebouw, Liszto akademija Budapešte ir Munetsugu salė Nagojoje.
Tarptautinio M. K. Čiurlionio festivalio scenoje „Akilone“ kvarteto pasirodymas taip pat bus išskirtinis – jo metu prie ansamblio prisijungs jaunosios kartos klasikinės scenos žvaigždė iš Lietuvos Julija Andersson. Koncerte altu griešianti muzikė puikiai pažįstama Lietuvos publikai. Ji – daugelio prestižinių respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, Karališkojo Stokholmo muzikos koledžo Edsbergo instituto magistrantė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doktorantė bei dėstytoja, nuolat kaip solistė koncertuojanti su tokiais orkestrais, kaip Lietuvos ir Latvijos nacionaliniai simfoniniai orkestrai, Lietuvos kameriniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru ir kitais kolektyvais.
Vilniaus publikai „Akilone“ kvartetas parinko nepaprastai gražią ir jausmingą programą, kurioje – C. Debussy, M. K. Čiurlionio ir A. Dvořáko kūriniai.
A P I E A T L I K Ė J AS:
Išskirtiniu „AKILONE“ KVARTETĄ daro ne tik puikus muzikavimas, bet ir šiuolaikiškas keturių jo dalyvių veržlumas bei noras vyriškame muzikos pasaulyje palikti ryškų moterišką pėdsaką. Šiuo tikslu smuikininkės Magdalena Geka ir Elise De-Bendelac, altininkė Perrine Guillemot ir violončelininkė Lucie Mercat sutarė bendradarbiauti su kompozitore Xu Yi, kurios kūrinio „Aquilone Lontano“ premjera įvyko 2018 m. Paryžiaus filharmonijoje ir sulaukė milžiniškos sėkmės. Jos įkvėptos 2023-aisiais muzikės ryžosi naujam iššūkiui – kompozitoriaus Jérôme'o Désigaud kompozicijos „Parastiches“, kurioje susipina mikrotonalumas ir politempija, atlikimui su Judith Hamann ir nacionalinio muzikos kūrybos centro komanda.
Šios naujų išraiškos priemonių paieškos nemažina kvarteto solisčių siekio gilintis į klasikinių kūrinių atlikimą. Štai praėjusiais metais muzikės išvyko į Čekiją, kad geriau pajustų aplinkos, kurioje gimė jų nepaprastai mėgiamo kompozitoriaus A. Dvořáko kūriniai, įtaką.
Dar vienas „Akilone“ atlikėjų išskirtinumas – socialinė atsakomybė ir noras dalytis muzika ne tik su melomanais, bet ir tais, kuriems ji sunkiau pasiekiama, tad koncertuoja laisvės atėmimo vietose, pabėgėliams, vaikams, žmonėms su negalia ir kt. Lygiai taip pat jautriai muzikės vertina ir aplinkosaugos bei vartotojiškumo problemas, yra iniciatyvos „Pagaminta vietinių“ ambasadorės, rūpinasi atokiau nuo didžiųjų miestų esančių regionų kultūra, Oksitani regione organizuoja menų festivalį.
Pirmuoju smuiku Magdalena Geka groja Alessandro Gagliano 1734 m. pagamintu instrumentu, kurį dosniai paaukojo „Anima Music Foundation“.
JULIJA ANDERSSON – lietuvių jaunosios kartos smuikininkė ir altininkė, prestižinių respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, nuolat koncertuojanti kaip solistė prestižiniuose festivaliuose ir didžiausiose Lietuvos bei Europos salėse.
Nuo 2011-ųjų metų Julija yra Naujų idėjų kamerinio orkestro (meno vadovas – Gediminas Gelgotas) solistė. Kartu su ansambliu ji koncertuoja žymiose koncertų salėse – Leipzigo Gewandhaus (Vokietija), Sankt Peterburgo filharmonijoje (Rusija), St. Martin-in-the-Fields (Londonas, D. Britanija), bei festivaliuose – „Vilniaus Festivalis“, „Gaida“, „Usedomer Musikfestival” (Vokietija, Lenkija), „Toulon Music Festival“ (Prancūzija), „Ventura Music Festival” (Kalifornija, JAV) ir kituose.
Didžiulį dėmesį muzikė skiria ir kamerinei muzikai. Su sutuoktiniu, pianistu Pauliumi Anderssonu įkurtas ansamblis „Duo Andersson“ per pastaruosius kelerius metus laimėjo prizines vietas prestižiniuose Lietuvos, Italijos, Lenkijos, Ispanijos kamerinių ansamblių konkursuose.
J. Andersson itin artima ir socialinė bei švietėjiška veikla. Muzikė nuolat veda edukacijas, koncertuoja mokyklose, karo pabėgėliams ir senjorams.
Taip pat Julija yra viena iš Alantos muzikos festivalio įkūrėjų.
KITI XII TARPTAUTINIO M. K. ČIURLIONIO MUZIKOS FESTIVALIO VILNIUJE KONCERTAI:
Lapkričio 13 d. 19 val. Vilniaus rotušėje
Koncertas „ATEITIES VARDAI“
Lapkričio 14 d. 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje
FESTIVALIO ATIDARYMO KONCERTAS
OLE EDVARD ANTONSEN (trimitas, Norvegija)
ALEKSANDRA ŽVIRBLYTĖ (fortepijonas)
Vilniaus miesto ansamblis NIKO
GEDIMINAS GELGOTAS (meno vadovas ir dirigentas)
Lapkričio 16 d. 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje
Koncertas „BEETHOVENO ŠEDEVRAS IR NEPAŽINTAS MOSZKOWSKIS“
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
PAULIUS ANDERSSON (fortepijonas, Lietuva/ Danija)
VILMANTAS KALIŪNAS (dirigentas)
Koncerto organizatorė – Lietuvos nacionalinė filharmonija
Lapkričio 17 d. 19 val. Valdovų rūmuose
Koncertas „ARFŲ PASVEIKINIMAS ČIURLIONIUI“
Arfininkai: GIEDRA JULIJA TUTKUTĖ, AISTĖ BALIUNYTĖ, AGNĖ KEBLYTĖ,
DAVIDAS LOOTVEOT (Prancūzija), IEVA OTILIJA KUPREVIČIŪTĖ (fleita)
Lapkričio 19 d. 19 val. Valdovų rūmuose
NACIONALINĖS M. K. ČIURLIONIO MENŲ MOKYKLOS SIMFONINIS ORKESTRAS,
MARTYNAS STAŠKUS (dirigentas) IR SOLISTAI
Lapkričio 20 d. 19 val. Valdovų rūmuose
PIETER WISPELWEY (violončelė, Nyderlandai)
PAOLO GIACOMETTI (fortepijonas, Nyderlandai/ Vokietija/ Italija)
Lapkričio 22 d. 19 val. Vilniaus rotušėje
Koncertas „EUROPOS FANTAZIJA“
PETRAS VYŠNIAUSKAS (saksofonas), ALEKSANDRA ŽVIRBLYTĖ (fortepijonas)
Lapkričio 23 d. 19 val. Vilniaus rotušėje
Koncertas „OPEROS MAGIJA“
MINDAUGAS ROJUS (baritonas), VILIJA KUPREVIČIENĖ (sopranas),
INGA VYŠNIAUSKAITĖ (fortepijonas)
Lapkričio 27 d. 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje
FESTIVALIO BAIGIAMASIS KONCERTAS
ROGER MURARO (fortepijonas, Prancūzija)
Plačiau – XII tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio Vilniuje programa
Daugiau informacijos apie Tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį www.klasika.org
***
Pirkdami bilietą į koncertą, neprieštaraujate, kad renginys būtų fotografuojamas ir/ar filmuojamas, o vaizdinė medžiaga viešinama VšĮ "Klasika LT" internetinėje svetainėje, socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidoje.
Renginys | Data / Laikas | Renginio vieta | Kaina | |
---|---|---|---|---|
Styginių kvartetas AKILONE (Prancūzija) ir JULIJA ANDERSSON (altas, Lietuva) | A 2024-11-26 19:00 | Valdovų rūmai, Vilnius | 8.00 - 25.00 |
Renginys | Styginių kvartetas AKILONE (Prancūzija) ir JULIJA ANDERSSON (altas, Lietuva) |
---|---|
Data / Laikas | A 2024-11-26 19:00 |
Renginio vieta | Valdovų rūmai, Vilnius |
Kaina | 8.00 - 25.00 |